Intézkedési terv a 2020-2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről

A koronavírus-járvány miatt fokozott óvintézkedések mellett, de hagyományos formában kezdődik meg a nevelés az óvodákban. Az óvodák az iskolákhoz hasonlóan  járványügyi protokollt kaptak. Ebben összefoglalják azokat az intézkedéseket, amiket a biztonságos óvodai élet érdekében meg kell tenni.  A szülőktől pedig azt kérik, hogy a legenyhébb tünetek jelentkezése esetén se engedjék közösségbe a gyermeket. A kormány célja az, hogy az óvodai nevelési év az iskolai  tanévhez hasonlóan normális, hagyományos formában történjen, és elkerüljük az intézmények működését korlátozó intézkedéseket. Ehhez mindenki együttműködésére és fegyelmezettségére szükség van.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Nemzeti Népegészségügyi Központtal és az operatív törzzsel együttműködve részletes, nyolcoldalas ajánlást, protokollt dolgozott ki, amelyet minden köznevelési intézmény vezetőjéhez eljuttatott.
A javaslatok érintik a távolságtartást, a fertőtlenítést vagy az intézménybe érkezés módját is. A csoportszobákat, más szociális helyiségeket naponta többször kell szellőztetni. Kézfertőtlenítésre lehetőség van a gyermekek és minden felnőtt részére az intézményeink bejáratánál, valamint a csoportszobákban. Az intézmények bejáratánál testhőmérőzésre kerül sor minden gyermek, minden gyermeket kísérő szülő, s minden dolgozó részére. Az óvodákban – meghatározott fertőtlenítőszerrel – folyamatos, körültekintő, minden részletre kiterjedő takarítás történik.
Az intézmény vezetője ismerteti a járvánnyal összefüggő teendőket a gyermekek szüleivel és a dolgozókkal egyaránt.
 Az óvodákban dolgozókat is arra kérik, hogy ha a tünetek bármelyikét észlelik magukon ne menjenek közösségbe, jelezzék azt az intézmény vezetésének,  és vegyék fel a kapcsolatot telefonon háziorvosukkal.